Kontaktuppgifter

Underskrivna firmateckningsintyg (missiv etc.) går bra att e-posta till er ansvarige strateg (med namnteckning i färgformat) eller postas till:

Region Västerbotten
Regionala utvecklingsförvaltningen
Box 443
901 09  UMEÅ

Här nedan hittar du kontaktuppgifter till samtliga anställda vid enheten för Företag- och projektfinansiering.

Katarina Molin Chef, enheten för Företag- och projektfinansiering
E-post
katarina.molin@regionvasterbotten.se
Mobil
070-342 72 34
Terese Bergbom Strateg projektutveckling - Kompetensförsörjning, Besöksnäring
E-post
terese.bergbom@regionvasterbotten.se
Mobil
070-699 57 36
Irina Bergsten Strateg projektutveckling - Innovation, Digitalisering
E-post
irina.bergsten@regionvasterbotten.se
Mobil
070-570 57 92
Tobias Bergström Strateg företagsstöd - Bjurholm, Lycksele, Nordmaling, Vännäs
E-post
tobias.bergstrom@regionvasterbotten.se
Telefon
070-557 57 31
Erik Dahlberg Strateg företagsstöd - Malå, Norsjö, Skellefteå
E-post
erik.dahlberg@regionvasterbotten.se
Mobil
070-657 57 09
Riikka Engman Strateg projektutveckling - Miljö & Klimat, Livsmedel, Kultur
E-post
riikka.engman@regionvasterbotten.se
Mobil
070-857 57 12
Mikael Johansson Strateg projektutveckling - Internationellt samarbete, Kapitalförsörjning
E-post
mikael.johansson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-217 57 22
Thomas Jonsson Strateg företagsstöd - Dorotea, Vilhelmina, Storuman, Sorsele
E-post
thomas.jonsson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-357 57 83
Anna-Karin Lönnebo Samordnare projektutveckling
E-post
anna-karin.lonnebo@regionvasterbotten.se
Mobil
070-217 57 32
Lennart Niemelä Strateg projektutveckling - Infrastruktur, Digitalisering
E-post
lennart.niemela@regionvasterbotten.se
Mobil
070-570 57 80
Emma-Lisa Olofsson Strateg företagsstöd
E-post
emma-lisa.olofsson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-657 57 19
Sara Pejok Strateg jämställdhet
E-post
sara.pejok@regionvasterbotten.se
Mobil
070-597 37 11
Ziad Al Shattar Strateg företagsstöd
E-post
ziad.al.shattar@regionvasterbotten.se
Mobil
070-305 57 05
Mats Svensson Strateg projektutveckling - Näringsliv
E-post
mats.svensson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-646 89 98
Linda Wiberg Strateg företagsstöd
E-post
linda.wiberg@regionvasterbotten.se
Mobil
070-307 57 08
Charlotta Wikman Strateg företagsstöd - Robertsfors, Umeå, Vindeln, Åsele
E-post
charlotta.wikman@regionvasterbotten.se
Mobil
070-657 57 83
Lena Plym Forshell Verksamhetsutvecklare (OBS! Föräldraledig!)
Liv Öberg Strateg projektutveckling (tjänstledig 1 mars - 2 dec 2019)